خانه / عطر و ادکلن / چگونه رایحه عطر افزایش دهیم ؟

چگونه رایحه عطر افزایش دهیم ؟

چگونه رایحه عطر خود را تقویت کنیم ؟
از خواب بیدار می شویم . آبی به سر و روی خود می زنیم . احتمالا صبحانه مختصری می خوریم و لباس می پوشیم و سراغ عطر می رویم . از خانه بیرون می آییم و روزی نو آغاز می شود . حتما توقع داریم سرها به سمت ما بچرخند و چندنفری هم اسم عطرمان را بپرسند . اما خبری نیست . وارد محیط کار می شویم . بازهم کسی سراغ عطرمان را نمی گیرد . حتما عطر خوبی نزدم ! تصمیم دیگری می گیریم .فردا با عطر دیگری بیرون می آییم و داستان دوباره تکرار می شود . ازین لحظه به بعد دیگر به عطر خود توجه نمی کنیم بلکه حواسمان می رود سراغ عطرهایی که دیگران زده اند . شامه مان را تیز می کنیم تا بوی عطر دیگران را حس کنیم و حتما بوی عطر کسی توجه مان را جلب می کند . وای چه عطری ! ببخشید چه عطری زدید ؟ توقع داریم اسم عطری بسیار گرانقیمت و یا چیزی که تا به حال نشنیده ایم را بشنویم . اما در بسیاری از موارد نتیجه حیرت آورست . عطری که توجه ما را جلب کرده است گرانتر از عطری نیست که ما زده ایم . شاید هم قبلا خود ما ازین عطر داشته ایم .ولی چرا بوی عطر ما نمی پیچد ؟
۱- انتخاب عطر و چگونگی استفاده از آن این تفاوتها را سبب می شود .عطر هم مانند لباس آداب پوشیدن دارد ! بله پوشیدن. انگلیسی زبانها عطر را پوشیدنی می دانند برای همین اصطلاح wearing a perfume را بکار می برند . شما باید عطر مناسب خود را پیدا کنید . پوست شما – روشنی یا تیرگی پوست – چرب یا خشک بودن آن – شرایط آب و هوایی و فصل در چگونگی بروز رایحه عطر دخالت مستقیم دارد . باید بدانید کدام غلظت عطر مناسب پوست شماست Perfume – Eau De Parfume – Eau De Toillet یا Cologne . Perfume بیشترین مقدار اسانس را داراست . اما این بدان معنی نیست که پرفیوم بهتر از سایر عطرهاست . گفتم این موضوع کاملا بستگی به پوست و بیولوژی شما دارد . پرفیومها بیشتر مناسب پوستهای خشک و روشنند . اما اگر می خواهید بوی عطر شما اطرافیانتان را آزار ندهد فقط دو اسپری از پرفیوم کافی است . تویلتها هم مناسب پوستهای چرب و تیره اند . با تویلت دوش نگیرید چهار اسپری از تویلتها برای انتشار مناسب رایحه عطر بس است . اگر کلن استفاده می کنید ۶ اسپری از کلن ها بهترین میزان استفاده است .
۲- قبل از عطر زدن حتما دوش بگیرید . این نکته کلیدی است . دوش گرفتن سبب می شود ترشحات سطح پوست شما که ممکن است کیفیت رایحه را در اثر واکنش شیمیایی تحت تاثیر قرار دهد کاملا پاک شود .
از شامپوی بدن بدون رایحه و یا نزدیک به رایحه ای که می خواهید استفاده کنید بهره بگیرید . دوره استفاده از صابون گلنار تمام شده است .
بعد از استحمام بدنتان را کاملا خشک کنید . اگر لوسیون عطری را که استفاده می کنید دارید بدنتان را با لوسیون مربوط کنید . اگر ندارید با کرم مرطوب کننده بی بو دستها – صورت و گردنتان را مرطوب کنید . بیست دقیقه صبر کنید تا مرطوب کننده یا لوسیون کاملا جذب پوست شود . در مورد بعضی افراد ممکن است مدت زمان جذب به چهل دقیقه هم برسد .
آقایان هم لازمست بعد از خروج از حمام و در صورت اصلاح از افتر شیو استفاده کنند . این نکته مهمی است .
۳- حالا عطر خود را بردارید . از فاصله بیست سانتیمتری عطر را بر روی نقاط نبض دار بدن اسپری کنید . نگران نباشید عطر هدر نمی رود . عطر نباید پوست شما را خیس کند بلکه ذرات آن باید بر روی پوست شما بنشیند .
نبض دو دست – زیر گوشها بر روی گردن – نبض آرنجها و پشت زانوها بهترین مکان برای پاشیدن عطر است . هرگز نقاطی را که عطر بر آن اسپری شده به هم نمالید . ما عادت دارم عطر را بر روی پوست خود بمالیم این کار غلط است . چراکه سبب می شود حلال عطر ترکیبات سطح پوست را حل کرده و به همراه اسانس عطر منتشر کند .
۳- مشام شما پنح دقیقه بعد پر می شود و شما دیگر رایحه را حس نخواهید کرد . این دلیلی بر این نیست که دیگران متوجه عطر شما نمی شوند . اعتماد به نفس داشته باشید . همین موضوع بدون آنکه بدانید بر انتشار رایحه عطر شما تاثیر می گذارد . چهار ساعت بعد از استفاده از عطر یک بار دیگر و فقط دو اسپری بر روی نبض ها رایحه را تجدید کنید . یقین بدانید رایحه عطر شما فضار را پر می کند .
۴- اگر آنتی بیوتیک مصرف می کنید عطر نزنید و یا بیش از دو اسپری نزنید.
ترکیبات آنتی بیوتیک معمولا اثری نامطلوب بر ترشحات پوستی شما گذاشته و در پاره ای موارد رایحه عطر شما را ناخوشایند می کنند . اگر ترشی یا فلفل و یا ادویه تند همراه غذا خورده اید حتما رایحه عطر شما هم تغییر خواهد کرد . به این موضوع توجه کنید .
۵- بعد از استفاده از عطر آن را در محیط خنک و دور از تابش آفتاب نگهداری کنید . عطرها در این شرایط معمولا تا هشت سال طراوت رایحه خود را حفظ می کنند . حتما درپوش محافظ عطر را بعد از استفاده روی والف بگذارید . اگر عطری را برای مدت زمان زیادی استفاده نخواهید کرد عطر را درون جعبه خود و داخل کیسه ای پلاستیکی با درب بسته و درمحیط خنک نگهداری کنید .
۶- به فصل استفاده و زمان های پیشنهادی برای استفاده عطر و مکان آن توجه کنید . هر عطری برای استفاده در شرایطی مناسب است نه همه شرایط .از روایح سنگین در محافل رسمی – روایح تازه و لطیف در جمع دوستانه و روایح تند در بیرون از منزل استفاده کنید .
۷ – خانمها می توانند دو اسپری هم روی موهای خود عطر بزنند . حرکت موها انتشار رایحه را به شدت تقویت خواهد کرد . البته نه در خیابان ! چون با گشت ارشاد مواجه می شوید منظورم در میهمانی است .

حتماً بخوانید  خانه ادکلن سازی Creed (کرید) ، از پدر به پسر
لطفاً به این مطلب امتیاز دهید
این مقاله را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

درباره ی مارسلا

همچنین ببینید

بهترین عطر های 2018 fifi

بهترین عطر های سال ۲۰۱۸ منتخب جشنواره The Fragrance Foundation Awards (FiFi)

بهترین عطر های سال ۲۰۱۸ منتخب جشنواره The Fragrance Foundation Awards (FiFi) از سال ۱۹۹۳ …

یک دیدگاه

  1. سلام،خیلی خیلی سپاسگزارم،بسیار لذت بردم از توضیحات،واقعا عالی و کاربردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *