دانستنیهای عطر و ادکلنعطر و ادکلن

چه عطری در زمستان استفاده کنیم ؟

بهترین عطرها برای استفاده در فصول سرد سال چه خصوصیاتی بایستی داشته باشند؟

عطرها هم مانند پوشاک از قوانین حاکم بر فصل های سال تبعیت می کنند .

سردی و گرمی هوا و یا حتی رطوبت هوا میتواند در میزان ماندگاری و پخش بوی آن تاثیر بگذارد .حتی اینکه شما در چه شهری و کشوری از آن عطر استفاده میکنید بسیار مهم و تاثیر گذار است .به طور مثال عطری که در مناطق گرم و خشک رایحه ای تند و غلیظ دارند در مناطق کوهستانی و سرد گرم و ملایم می شود و از قدرت پخش آن به صورت محسوسی کاسته می شود .چرا این اتفاق می افتد ؟

 

هر عطر به همراه ترکیبات مختلف خود از یک حلال به عنوان ماده روان کننده استفاده می کند پایه بسیاری از حلالها نیز هم الکل است . مولکولهای الکل در شرایط آب و هوایی سرد اصولا پایدار تر بوده و از ثبات بیشتری برخوردارند.

ذات آدمی معمولا ساز مخالف میزند . در هوای سرد انسان گرایش به گرمی دارد و در محیط گرم گرایش به سردی و خنکی  به این خاطر است که عطرهای به اصطلاح دریایی در ماههای گرم مشتری بیشتری دارند و عطر های با روایح گرم طرفدارانی بسیار در فصل سرد .با شروع فصل زمستان روز به روز بر سردی هوا در بسیاری از نقاط کشور افزون می شود .دیگر بهتر است از عطرهایی با اسانس گرم همانند عطرهایی با اسانس ادویه های شرقی ، وانیل ، شکلات و نظایر آن استفاده کنیم . عطرهایی که دارای این مواد هستند به نوعی احساس راحتی و امنیت و دلگرمی را در خود شما و اطرافیان عطر شما ایجاد خواهند کرد. در زمستان چون نور خورشید کمتری را تجربه میکنیم احساس دل مردگی و دپرسی در افراد بیشتر دیده می شود ، بنابراین با عطر هایی که در محیط اطرافتان گرمی و شیرینی را پخش کند،میتوانید با این حس ناخوشایند غلبه کنید.
پس اگر به دنبال انتخاب یک عطر خوب زمستانی هستید بهتر است از رایحه‌های گرم و ملایم و یا گرم و شیرین و یا گرم و تلخ استفاده کنید .

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا