دانستنیهای عطر و ادکلنعطر و ادکلن

تستر عطر چیست و چگونه تستر اصلی و اورجینال عطر را از نمونه های تقلبی تشخیص دهیم

راهنمای خرید تستر عطر (ادکلن) اصل و اورجینال

این روزها که بیشتر به دلیل قیمت مناسب  تسترهای اورجینال، فروش تستر عطر و ادکلن رایج شده، و با توجه به اینکه برخی افراد سودجو نیز از بی اطلاعی مشتریان سوء استفاده کرده و ادکلنهای پر شده یا شارژ شده، یا تستر های تقلبی و غیر اصلی را به قیمتهای بسیار بالا به نام تستر اصل و اورجینال به مشتریان  می فروشند. (که البته این موضوع غالبا در بستر این شبکه های اجتماعی رایج شده به این علت  که معمولا از این طریق قابل پیگیری نیستند)، تصمیم گرفتیم مقاله ای در این زمینه تهیه نموده تا کاربران مارسلا با اطلاعات جامع تری در زمینه ی تستر های عطر و ادکلن، انتخاب دقیق تری در خریدشون داشته باشند.

تستر عطر چیست؟

در ابتدا بایستی مشخص کنیم که اصولا تستر عطر چیست و چرا توسط برندهای اورجینال تولید کننده ی عطر به بازار عرضه میشه؟

شرکت هایی که در صنعت عطر سازی فعالیت می کنند، هنگامی که قصد فروش عمده عطر های خود را دارند به طور معمول به ازای فروش تعداد مشخصی از یک مدل عطر، ۱عدد تستر اصلی همان عطر رو به خریدار ارائه میدن (معمولا به ازای هر ۱۲ عدد یک تستر)، که در حقیقت این تستر برای تست فروشگاه ها برای مشتری تهیه شده و هدف شرکت های تولید کننده از ارائه کردن رایگان تستر آن است که فروشنده عطر بدون باز کردن جعبه عطر اصلی، به مشتریان خود این امکان را بدهد که عطر را تست کنند و نه برای فروش. به همین علت معمولا بر روی جعبه و شیشه تسترهای اصلی جمله زیر بصورت خوانا دیده می شود تا از فروش آن جلوگیری شود :

Tester-Not for Sale

باید به این نکته توجه داشت که تقریبا تمامی تسترها دارای جعبه مقوایی سفید یا جعبه کارتنی قهوه ای رنگ یا سفید رنگ هستند و هیچ تستری بدون جعبه ارایه نمیشود. 
ترکیب تسترهای اصلی عطر هیچ تفاوتی با ترکیب عطرهای اورجینال ندارد و همه مواردی که در ساخت عطر اورجینال به کار رفته است به طور کامل در ساخت تسترها نیز به کار می‌رود و تنها تفاوت این دو، در شکل رسمی بسته بندی عطر است. همچنین، تسترها معمولا فقط در یک سایز تولید میشوند برخلاف عطر اصلی که معمولا در سایزهای مختلف تولید میشود.

تفاوت عطر اصل با  تستر اورجینال عطر در چیست؟

 همانطور که گفته شد، علت تولید و عرضه تستر های اورجینال توسط شرکت های تولید کننده عطر فقط برای تست کردن است نه چیز دیگر . . . البته از طریق سمپل های عطر نیز این امکان فراهم است پس نکته ای که وجود دارد این است که تستر ها نیاز به زیبایی در کارتن و سلفون و . . . نخواهند داشت . هدف فقط تست کردن می باشد . به خاطر همین است که تستر ها اکثرا با جعبه های بسیار معمولی و بدون سلفون و درب بطری و در چاپ غیر تجاری مشاهده می شوند و به همین دلیل است که تستر های اورجینال قیمت کمتری نسبت به عطرهای با جعبه اصلی دارند. 

اما نکته اصلی این است که واقعا تستر اصل و بدون مشکل باشد . چیزی که هم برای خود عطرها و هم برای تستر ها در کشور ایران شدیدا مشکل ساز شده است، تقلبی بودن آن هاست.

آیا تستر تقلبی وجود دارد؟ و تفاوت تستر اصل با نمونه تقلبی را چگونه میتوان فهمید؟

در جواب به این سوال باید بگوییم که بله! در حال حاضر کشورهای ترکیه و امارات اقدام به تولید تسترهای های کپی نموده اند که تشخیص تقلبی بودن آن حتی برای افراد متخصص هم بسیار سخت است.

نباید در ظاهر شیشه و اصالت رایحه، پخش بو، ماندگاری و … هیچ تفاوتی بین عطر و تستر آن وجود داشته باشد و تنها تفاوت در بسته بندی و جعبه عطر است.

گاها فروشگاه هایی مشاهده می شود که برای به فروش رساندن محصولات خود، از تستر هایی استفاده می کنند که تقلبی بوده و نسبت به عطری که به شما می دهند تفاوتی بسیار دارد. همچنین برخی اوقات نیز دیده می شود که بعضی از فروشگاه ها درون شیشه های اصلی اسانس بی کیفیت ریخته و آن را به فروش می رسانند و یا درون بطری هایی شبیه به بطری تستر اسانس ریخته و ادعای اصل بودن می کنند و در صورت سوال و جواب شما، می گویند که تستر است و درب و کارتن و … ندارد؛ بله درست است که بعضی تسترها فاقد درب هستند ولی  همه آنها جعبه دارند و بچ کد حک شده روی جعبه با بچ کد شیشه مطابقت میکند.

وجود تستر فیک صحت دارد و عطر های بی کیفیت را با عنوان تستر عطر به فروش می رسانند پس هنگام خرید تستر هوشیار باشید، هستند فروشنده هایی که درون یک شیشه اصلی از قبل استفاده شده را با اسانس پر میکنند و با ادعای اینکه اینها تسترند یا عطر استوک هستن و هنگام باربری کارتنشان خراب شده یا آب خورده و از این قبیل داستانها می فروشند. حال اگر شما می خواهید یک تستر خریداری نمایید می توانید برای تشخیص تستر اصل از تقلبی؛ بارکدی که بر روی آن قرار گرفته است را با بارکد خوان و همچنین در گوگل جست و جو کنید و از اصل بودن آن اطمنیان حاصل نمایید.

همچنین بر روی بطری و جعبه تستر عطر یک شماره با عنوان “بچ کد” هک شده و یا بر روی لیبل نوشته می شود که صحت یکسان بودن بطری را با بسته بندی نشان می دهد. یعنی در صورتی که بچ کد بطری با بچ کد کارتن و بسته بندی آن یکی باشد میتوان گفت تستر اصلی است و تازه نوبت به چک کردن بقیه موارد میرسد.

سیاستی که خود سازنده های عطر و ادکلن در تولید تستر دارند، موجب می شود که تستر درب داشته باشد و یا نداشته باشد . کارتن داشته باشد و یا نداشته باشد . سلفون داشته باشد و یا نداشته باشد . ولی چیزی که ۹۹ درصد برند ها آن را اجرا میکنند این است که اکثر تستر ها دارای کارتن سفید یا قهوه ای و بدون سلفون هستند و اغلب درب ندارند. 

پس همیشه به خاطر داشته باشید حتما تستر اصلی باید کارتن و جعبه داشته باشد و حتما دارای سریال و بچ کد معتبر بوده و عبارت “Tester-Not for Sale” نیز روی آن درج شده باشد.

قیمت تستر اورجینال چقدر پایین تر از ادکلن اصلی است؟

قیمت تستر اصلی معمولا ۱۰ الی ۲۰ درصد پایین تر از قیمت عطر اصلی است. بنابراین انتظار تفاوت قیمت فاحش نداشته باشید و قیمتهای پایین تر از این حد برای تستر های اصلی غیر معقول است.

 

در نهایت امیدواریم از نکات ارائه شده در این مطلب نهایت استفاده رو برده باشید و همیشه کالای اصل رو با بهترین قیمت ممکن تهیه بفرمائید.

 

مشاهده و خرید انواع تستر اورجینال موجود در گالری مارسلا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا