عطر و ادکلن

بچ کد در عطر و ادکلن چیست و چگونه آن را پیدا و چک کنیم

تشریح اصلاح بچ کد در عطر و ادکلن و نحوه ی استفاده از آن

بچ کد در عطر و ادکلن چیست و چرا استفاده میشود؟

بچ کد (کد دسته ای) در عطر و ادکلن و همینطور سایر لوازم آرایشی و بهداشتی  یک کد شناسایی است که معمولا هم روی جعبه ی عطر و هم روی شیشه عطر (یا سایر لوازم آرایشی و بهداشتی) چاپ یا حک شده و  مشخص می کند زمان و مکان تولید آن عطر چیست.

کمپانی های تولید عطر از این کدها برای اهداف کنترل کیفیت استفاده می کنند. اغلب برندها بچ کد خاص خود را دارند اما لزوما همه برندها بچ کد ندارند. بچ کد دارای تنوع زیادی است اما معمولاً از ٣ تا ١٢ عدد تشکیل شده است، که در بعضی از آنها ممکن است حروف نیز در کد وجود داشته باشد. این کدها اغلب ممکن است متفاوت از سایر شماره های موجود در بسته بندی به نظر برسند زیرا هنگام بسته شدن روی بسته های چاپ شده قبلی اعمال می شوند.

چگونه میتوان بچ کد عطر و ادکلن را رمز گشایی یا چک کرد؟

براى رمزگشایى بچ کدها مى توان از سایت هایى نظیر چک فرش و چک کازمتیک بهره برد. آن ها دارای یک منوی بسیار مفید هستند که به شما امکان می دهد برند عطر خود را انتخاب کنید و نمونه های خاصی از شکل بچ کد آنها را ارائه می دهد. سپس می توانید کد را وارد کرده و به اطلاعاتى جالبى نظیر تاریخ ساخت عطرتان دست پیدا کنید.

نحوه ی کار با سایت های بررسی بچ کد عطر و ادکلن

برای این منظور ابتدا بچ کد عطر یا ادکلن را روی جعبه یا شیشه ی عطر پیدا کرده، وارد یکی از سایتهای چک فرش یا چک کازمتیک شده ، سپس برند عطر را از منوی مربوطه انتخاب کرده و در بخش مربوط به وارد کردن بچ کد، وارد میکنیم، و روی جستجو کلیک میکنیم، پس از چند لحظه اگر اطلاعات بچ کد در دیتابیس سایت موجود باشند ، اطلاعات مربوط به بچ کد را فراخوانی و به شما نمایش خواهند داد.

اگر در پیدا کردن بچ کد روی جعبه به مشکل خوردید، جای نگرانی نیست، چرا که بعد از وارد کردن نام برند در سایت ها، در پایین نمونه ای از بچ کد چاپ یا حک شده روی جعبه ی عطرهای همان برند را برای راهنمایی و کمک جهت پیدا کردن بچ کد به شما نمایش میدهد.

بچ کد در عطر و ادکلن چیست و چگونه آن را پیدا و چک کنیم - سایت بچ کد عطر
بچ کد در عطر و ادکلن چیست و چگونه آن را پیدا و چک کنیم – سایت بچ کد عطر

اما اگر اطلاعات بچ کد ، پس از وارد کردن نمایش داده نشد، آیا ممکن است عطر تقلبی یا فیک باشد؟ قطعا خیر، بچ کد همه عطرها در این وبسایت ها قابل رمزگشایى نیستند و همواره در حال آپدیت شدن هستند؛ در وبسایت هاى مذکور به این مورد اشاره شده است.

آیا نمایش اطلاعات بارکد و بچ کد در سایتهای چک بچ کد و بارکد ، اصل بودن عطر یا ادکلن را محرز میکند؟
خیر، به هیچ عنوان بچ کد و بارکد نمیتوانند نشان دهنده اصالت باشن چرا که در عطرهاى تقلبى هم میتوان اعداد و ارقام رو کپى کرد و فرآیند چاپ و بسته بندى ازش بهره برد.

آیا تمامی عطر و ادکلن های تولید شده، با بچ کد عرضه می شوند؟
بیش از ۹۵% برندهای تولید کننده ی عطر و ادکلن عطرهای خود را با بچ کد عرضه میکنند، مگر تعداد بسیار محدودی مانند برند پیوردیستنس، که با اینکه یکی از اکسکلوسیوترین برندهای عطر دنیاست اما بچ کد ندارد.

اگر سوالی در ذهن شما در مورد بچ کد و مواردی که در این مقاله عنوان شد باقی مانده، در کامنتها عنوان نمائید تا پاسخگوی شما باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا