دانستنیهای عطر و ادکلنعطر و ادکلن

سمپل عطر چیست و چه تفاوتی با دکانت عطر دارد؟

سمپل عطر چیست و بهترین راه برای تست قبل از خرید عطر کدام است؟

یکی از مشکلات عمده علاقمندان به عطر و ادکلن، تست و انتخاب بهترین عطر برای سلیقه، استایل پوششی و روحیات فردی خود می باشد.

راههای مختلفی برای تست عطر قبل از خرید وجود دارد، از جمله تست عطر در فروشگاهها، تهیه سمپل یا دکانت اورجینال عطر، تست عطر روی کاغذ مخصوص تست عطر (بلاتر) و …، ولی باید به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید که عطر ها را باید روی پوست خود تست نمایید تا واکنش  آن عطر با جنس و رنگ پوست و البته شیمی پوست شما مشخص شود، ولی شما در بهترین شرایط قادر به تست نهایت ۳ عطر هم زمان روی پوست خود هستید، به این دلیل که قدرت بویایی هر انسان تا حدی است که میتواند در بهترین شرایط ممکن، ۳ عطر را تماما آنالیز کند و هر چه تعداد عطرهای بیشتری را در آن لحظه تست میکنید، قدرت تشخیص بویایی شما کاهش خواهد یافت.

برای تست یک عطر (ادکلن) جدید شما نیاز به زمان دارید تا یک عطر را به خوبی تست کنید . یک عطر نیاز دارد که بعد از بازی نت ها، در نهایت به بیس نت برسد، همچنین ماندگاری و پخش بوی عطر را روی پوست خود تجربه نمایید. چون این همان رایحه ای است که بیشترین ساعات روز همراه شما خواهد بود.

امکان انتخاب اشتباه با کاغذ بلاتر

در موارد بسیاری انتخاب از طریق بلاتر به اشتباه خواهد انجامید زیرا رایحه روی بلاتر تغییر می کند همچنین بلاتر باعث افزایش ماندگاری کاذب میشود. به دلیل آنکه رایحه تماسی با پوست ندارد تا واکنش های شیمیایی انجام دهد، در موارد بسیاری رایحه به گونه دیگری بروز می کند و انتخاب از طریق بلاتر به اشتباه خواهد انجامید و این در حالی است که اگر همان عطر را بر پوست خود اسپری کنید متوجه تفاوت رایحه خواهید شد.

سمپل ها یا دکانت های اورجینال عطر ها، بهترین انتخاب برای تست اولیه ی عطر هایی است که تا بحال تست نکرده اید چرا که این امکان برای شما فراهم میشود که عطر را روی پوست خود تست کرده و فرصت کافی برای بررسی فاکتورهای مختلف عطر و تصمیم نهایی در اینصورت مقدور خواهد بود.

شما با تهیه سمپل عطر های اورجینال که هیچ تفاوتی با عطر واقعی ندارد، میتوانید چند عطر مختلف را تهیه کرده و در دراز مدت و با خیال راحت تک تک آن ها را تست و بازخورد بگیرید.

حجم سمپل عطر معمولا چیزی بین ۱ تا ۳ میل است که میزان آن بر روی سمپل ذکر شده است و همانطور که گفته شد از نظر کیفیت هیچ تفاوتی با نسخه اصلی ندارند.

دکانت عطر چیست و چه تفاوتی با سمپل اورجینال دارد؟

سمپمل عطر چیست و چه تفاوتی با دکانت عطر دارد؟

در واقع دکانت هم نوعی سمپل است با این تفاوت که سمپل های اورجینال توسط برندهای مادر و اصلی در بسته بندی خودشان تهیه و توزیع میشوند ولی دکانت سمپلی هست که بصورت دستریز توسط فروشگاهها در شیشه های مخصوص اینکار تهیه میشوند و در مواقعی که دسترسی به سمپل اورجینال عطر مورد نظر امکانپذیر نباشه، میتوان براحتی از دکانت ها استفاده کرد.

برای تهیه سمپل یا دکانت اصلی عطرهای مورد نظرتان با قیمتهای مناسب، میتوانید با بخش فروش مارسلا در ارتباط باشید.

مشاهده سمپل های اورجینال عطرها و ادکلن های موجود در گالری مارسلا

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =

دکمه بازگشت به بالا